FEL MENU

Mediáció - Önfejlesztés - Coaching

A gyakorlati élet dimenziója

Ez a dimenzió a hétköznapokról szól, arról, hogy hogyan élünk a mindennapokban.

A magatartás, életvitel, kedvtelések, apró döntések, hétköznapi szokások tartoznak ide. Ezek közül a lila köd, a nagy szerelem idején a legtöbb apróságnak tűnik – később viszont sok nézeteltérésre veszekedésre adhatnak okot. Ha ebben a dimenzióban jól összeillünk, akkor önkéntelenül is egyetértünk egymással, kevés a konfliktus, a vita, a veszekedés a mindennapi apróságokban. És nem azért, mert valamelyikünk beadja a derekát, hanem azért mert eleve hasonlóan gondolkodunk, hasonlóan viselkedünk.

Ha viszont nem illünk eléggé össze, akkor szinte soha értünk egyet, akkor annál több a vita, veszekedés. Nehézkesek a napi döntések – állandóan egyezkedni kell. Persze lehet, hogy könnyen megegyezünk - főként akkor, ha a másik két dimenzióban összeillünk - mert megértjük, hogy párunknak az adott kérdés mennyire és miért fontos. De ilyenjor rendszerint felmerülnek a kapcsolatgyilkos kérdések: Kinek van „igaza”? Hogyan „kell”? Mi a „helyes”?

A gyakorlati élet kérdései gerjesztik a legtöbb vitát.

A gyakorlati dimenzió legfontosabb területei
  • Pénzügyek
  • Rend – tisztaság
  • Test, egészség, napirend
  • Szabad idő eltöltése
  • Családi kapcsolatok
  • Ízlés, szokások, választások

Pénzügyeink

Milyen a viszonyunk a pénzhez, pénzköltéshez? Mire költsünk? Mi a fontos? Mi mennyit ér? Minél olcsóbban (akció, leértékelés, turi)? Vagy ritkán, de akkor a legjobbat? Mennyire kell takarékoskodni? Vehetünk fel hitelt? Szabad kölcsönkérni? Kitől? Mennyit? Mire?

Rend, tisztaság

Milyen a viszonyunk a rendhez? Hol a határ a totális rendetlenség és a rendmánia között? Rendszerint itt kerülnek elő a háztartási munkamegosztással kapcsolatos kérdések is. (Aki rend- vagy tisztaságmániás, aligha várhatja el ugyanezt a társától.) Milyen mértékű tisztaságra vágyunk? Milyen gyakran kell porszívózni, felmosni? Milyenek a fürdőszobai szokásaink (hol „kell” megnyomni a fogkrémes tubust?),

Testünk, egészségünk

Mikor és mennyit alszunk? Egy pacsirta (korán kelő – korán fekvő) és egy bagoly (későn kelő – későn fekvő) nehezen tud közös nevezőre jutni, hát még közös programot csinálni. Mikor, mit és mennyit eszünk, iszunk? Mennyit mozgunk? Érték a sport, vagy időrabló? Találunk közös mozgásformát? Mennyi az elég? Megyünk kirándulni?

Szabadidő

Hogyan, mivel töltsük a szabadidőt? Mindig együtt, vagy lehet külön is? Mennyit? Kettesben, vagy társaságban? Otthon, vagy menjünk el valahova? Milyen programokat kedvelünk? Beszélgetünk vagy TV-t nézünk? Hogy szeretünk nyaralni? Fekszünk a vízparton, túrázunk a hegyekben vagy városokat nézünk?

Családi kapcsolatok

Milyen a viszonyunk a saját családunkhoz? És a párunk családjához? Mennyire eltérő kultúrákból jöttünk? Mennyire szoros a kapcsolat? Mennyit legyünk együtt velük? Mennyit találkozunk a szülőkkel? Minden vasárnap anyukánál ebédelünk?  Mit mondunk el nekik? Mikor? (megbeszéljük terveinket, vagy csak utólag mondjuk el a dolgokat? Kérünk tanácsot? Mennyit/mit segítünk?               

Ízlés, szokások, választások

Mennyire hasonló az ízlésünk? Milyen színű lesz a fal? Milyen a csempe a fürdőszobában? Hasonló filmeket kedvelünk? Elfogadjuk, szeretjük társunk barátait/barátnőit?

Ilyen és hasonló kérdések vetődnek fel nap mint nap. Ha jó az összeillés - észre se vesszük, hiszen automatikusan egyetértünk. De ha nem illünk össz, akkor hamar kialakul az állóháború...

X

Érdeklődés/Jelentkezés

*A kód nem érzékeny a kis és nagybetűkre és nem tartalmazhat '0' -át!

Teszt kiértékelése:

X