FEL MENU

Mediáció - Önfejlesztés - Coaching

Házasság-modellek

Ez a téma valahol a közös hullámhossz és a gyakorlati dimenzió határán helyezkedik el, mivel kialakulásában meghatározóak az értékek, viszont alapvetően meghatározzák a mindennapi élet gyakorlatát. Ezért külön fejezetben beszélünk róla.

A hagyományos házasságmodell

Ebben a modellben egyértelműen a férfié a vezető szerep, ő hozza a döntéseket, a feleség követi őt. Ma is akad nem egy jól működő házasság, ahol ez a szereposztás mindkét fél igényeinek megfelel. A férfi feladata a karrier, a pénzkereset, a családfenntartás, míg a nő a háztartásért és a gyermeknevelésért felel.

A férfi dominancia-igényét az asszony elfogadja, cserébe biztonságot és megbecsülést (!) kap. Bizony: megbecsülést! A férfi nem tekinti természetesnek, hogy a lakás tiszta, meleg étel várja esténként, az ingei tiszták és frissen vasaltak. Értékeli mindezeket, dicsér, köszönetet mond.  Ha nem teszi, akkor az asszony egyre inkább elégedetlenné, frusztrálttá válik, végső soron cselédnek érzi magát. Az értékek, igények tehát ellenkezők, de egymást jól kiegészítik.

A partnerszerű házasságmodell

A ma egyre gyakoribb egyenrangú partnerszerű házasságban viszont azonosak, vagy legalábbis hasonlóak az értékek. Mindketten dolgoznak, mindkettejük karrierlehetőségei fontosak – ez viszont számos problémát vet fel. Ki kell dolgozni, az együttélés, a munkamegosztás szabályait, amelyeket ráadásul élethelyzetünk változásainak megfelelően (gyerek születése, munkahely-, vagy munkakörváltozás, költözés stb.) folyamatosan alakítani, módosítani kell.

X

Érdeklődés/Jelentkezés

*A kód nem érzékeny a kis és nagybetűkre és nem tartalmazhat '0' -át!

Teszt kiértékelése:

X