2 napos workshop azoknak, akik jobban meg akarják ismerni a testüket, és szeretnék minél jobban otthon érezni magukat benne. Akik meg akarják érteni a testi-lelki-mentális történések összefüggéseit, és megelőzni, a pszichoszomatikus betegségek létrejöttét.
Ma már eléggé köztudott, hogy a testi panaszok, vagy akár súlyos betegségek hátterében gyakran lelki okok is állnak. Ilyenkor főként túlterhelésre, munkahelyi stresszre gondolunk. Sokkal kevésbé jutnak eszünkbe a párkapcsolati problémák, pedig azokba is bele lehet betegedni. Mint majd látni fogjátok: nem is kicsit, és nem is olyan ritkán.
A hétvégi workshop célja a pszichoszomatikus betegségszemlélet megismerése. Annak a folyamatnak a megértése, hogy a mentális és pszichés funkciók a vegetatív idegrendszeren és a hormonális szabályozáson keresztül milyen szoros összefüggésben állnak a sejtek, szervek, szervrendszerek működésével.
Foglalkozunk a stressz és betegség összefüggéseivel, a stressz rizikófaktor szerepével egyes betegségek kialakulásában. Sorra vesszük az egyes szervek, szervrendszerek betegségeinek hátterében fellelhető pszichológiai tényezőket, amelyek eredhetnek személyiségtípusunkból, gyermekkorunkból, neveltetésünkből, párkapcsolati- ill. munkahelyi problémáinkból.
Számos esetismertetésen keresztül élményszerűen ismerhetitek meg a betegségek lelki
hátterét és az ezeket követő megbeszéléseken keresztül aktívan is részt vehettek a folyamatok megértésében.
Előadó:
dr. Valló Ágnes pszichoszomatikus belgyógyász, egészségfejlesztő mentálhigiénikus, életmódtanácsadó, terapeuta, mediátor, párkapcsolati tanácsadó.
Időpont: 2023 november 3-4 szombat vasárnap 9-18 óráig
Helyszín: Budapest, jelentkezők számától függő helyszínen.
A workshop díja: 55 000 Ft. Early bird ár (okt 23-ig): 45 000 Ft.
Részletes tematika
Stressz és betegség
Alarmbetegségek
Szorongás-betegségek
Étkezési- és anyagcserezavarok
Amikor levegőt sem kapunk
Én-külvilág, határ- érintkezés
Női - férfi pszichoszomatika
Pszicho-neuro-immunológia
Ki vagyok én?
Mit nem bírsz el? Tudod hová mész? Lassíts!
Pszichoszomatikus szemléletű betegségmegelőzés