Ma Magyarországon a házasságok több mint fele válással végződik, és a fennmaradók nagy részéről sem lehet elmondani, hogy felhőtlenül boldogok. Saját terápiás, mediációs és coaching gyakorlatunk azt mutatja, hogy nő az igény a párkapcsolati tanácsadás iránt. Egyre több emberben/párban tudatosul ugyanis, hogy a párkapcsolatuk minősége döntően befolyásolja az életük más területeit, sőt, az egészségüket is.
A párkapcsolati/házassági tanácsadás nincs életkorhoz vagy előzetes képzettséghez, szakirányú végzettséghez kötve. Ugyanakkor úgy gondoljuk, szükséges, hogy a tanácsadó kellő élettapasztalattal, magas fokú ön- és emberismerettel, illetve valamilyen segítő foglalkozásban, humán szolgáltatásban szerzett végzettséggel, gyakorlattal rendelkezzen, vagy erre elhivatottságot érezzen.
Ezért kurzusunkat lehetőleg olyan jelentkezőknek ajánljuk, akik pszichológus, coach, mediátor, életmód- vagy életvezetési tanácsadó, tréner végzettséggel, vagy más segítő foglalkozásban szerzett hosszabb gyakorlattal rendelkeznek, illetve komoly késztetést éreznek arra, hogy másokon segítsenek. A növekvő igény lehetőséget nyújthat pályamódosításra, praxis-bővítésére, vagy arra, hogy – akár mellékfoglalkozásban – új területen próbálják ki magukat.
Senki nem azzal a szándékkal köt házasságot, hogy később elváljon. Senki nem azért kezd el egy párkapcsolatot, hogy megkeserítse párja, házastársa életét. Akkor miért olyan kevés a boldog, kiegyensúlyozott párkapcsolat? Miért van az, hogy a nyugati kultúrákban a házasságoknak már több, mint a fele (kb. 65%!) válással végződik? Gondoljunk csak bele! A legtöbb ember hosszú-hosszú évekig készül a hivatására. Aztán később tanfolyamokat végeznek, továbbképzik magukat. Párkapcsolatba, együttélésbe, házasságba azonban teljesen felkészülés nélkül vágunk bele. Hiszen évezredek óta minden férfi és minden nő tudja mindazt, ami ehhez kell.
Vajon tényleg tudja? Nézzünk csak körül! Ismeretségi körünkben hány jól működő, harmonikus kapcsolatot, házasságot látunk?